Warunki handlowe

I.

Przepisy podstawowe

    .
  1. Niniejsze ogólne warunki handlowe (zwane dalej „warunkami handlowymi”) zostały wydane zgodnie z § 1751 i nast. ustawy nr 89/2012 Coll., Kodeks cywilny (zwany dalej „Kodeksem cywilnym”) spółek handlowych

 

NAREX Ždánice, spol. s r.o.
Regon: 25576909
NIP: CZ25576909
z siedzibą: ul. Městečko 250, 696 32 Ždánice, Republika Czeska
wpisana do Rejestru Handlowego (KRS) KS (SW) Brno, wydział C, sygnatura akt 35004

dane kontaktowe:
e-mail: sales@narexzd.cz
telefon: +420 518 607 111
web: www.narexzd.cz
(zwany także „sprzedający“)

 

  1. Niniejsze warunki handlowe regulują wzajemne prawa i obowiązki sprzedawcy oraz osoby, która zawiera ze sprzedawcą umowę sprzedaży (zwaną dalej „umową sprzedaży”) poza prowadzoną przez nią działalnością gospodarczą jako konsument lub w ramach swojej działalności gospodarczej (zwany dalej: „kupujący”) za pośrednictwem interfejsu internetowego znajdującego się na stronie internetowej dostępnej pod adresem internetowym www.narexzd.cz. (zwany dalej „sklep internetowy“).
  2. Postanowienia niniejszych warunków handlowych stanowią integralną część umowy kupna-sprzedaży. Odmienne postanowienia umowy kupna mają pierwszeństwo przed postanowieniami niniejszych warunków handlowych.
  3. Niniejsze warunki handlowe oraz umowa kupna-sprzedaży zawierane są w języku czeskim.

 

II.

Informacje o produktach i cenach

  1. Informacje o produktach, w tym ceny poszczególnych produktów oraz ich główne cechy, podane są przy poszczególnych produktach w katalogu sklepu internetowego. Ceny produktów są podane wraz z podatkiem VAT. Ceny produktów obowiązują tak długo, jak długo są wyświetlane w sklepie internetowym dla danych produktów. Niniejsze postanowienie nie wyklucza możliwości indywidualnego uzgodnienia innej wysokości ceny zakupu w umowie kupna-sprzedaży.
  2. Wszelkie prezentacje produktów umieszczone w katalogu sklepu internetowego mają charakter informacyjny, nie stanowią oferty zawarcia umowy kupna-sprzedaży przez sprzedającego ani nie nakładają na sprzedawcę obowiązku zawarcia umowy kupna-sprzedaży z kupującym w odniesieniu do jakichkolwiek produktów.
  3. Informacje o kosztach związanych z dostawą towarów podane w sklepie internetowym dotyczą tylko przypadków, gdy towary są dostarczane na terytorium Republiki Czeskiej. Koszty związane z dostawą towaru poza terytorium Republiki Czeskiej będą kalkulowane indywidualnie i zgłaszane kupującemu przed zawarciem umowy kupna-sprzedaży.
  4. Wszelkie rabaty od ceny zakupu produktów nie łączą się ze sobą, chyba że sprzedający i kupujący uzgodnią inaczej.

 

III.

Zamówienie i zawarcie umowy kupna – sprzedaży

  1. Koszty poniesione przez kupującego przy korzystaniu ze środków porozumiewania się na odległość w związku z zawarciem umowy kupna-sprzedaży (koszty łącza internetowego, koszty rozmów telefonicznych itp.) pokrywa kupujący w całości. Koszty te nie odbiegają od stawki podstawowej.
  2. Kupujący dokonuje zamówienia produktów w następujący sposób:
    • poprzez Twoje konto klienta, jeśli wcześniej zarejestrowałeś się w sklepie internetowym,

    • wypełnienie formularza zamówienia bez rejestracji.

  3. Kupujący podczas składania zamówienia wybiera produkt, ilość sztuk produktu, sposób płatności oraz dostawy.
  4. Przed wysłaniem zamówienia kupujący ma możliwość sprawdzenia i zmiany danych, które podał w zamówieniu. Kupujący wysyła zamówienie do sprzedawcy, klikając przycisk „ZAMÓW “. Kupujący ponosi odpowiedzialność za poprawność i kompletność treści zamówienia. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za błędnie wybrany rodzaj produktu, ilość produktu, adres dostawy lub sposób dostawy, jak również za błędne lub niepełne informacje o kupującym. Warunkiem ważności zamówienia jest uzupełnienie wszystkich obowiązkowych danych w formularzu zamówienia oraz potwierdzenie przez kupującego, że zapoznał się z treścią niniejszego regulaminu i że go rozumie.
  5. Po otrzymaniu zamówienia, sprzedawca przesyła kupującemu potwierdzenie otrzymania zamówienia na adres e-mail, który kupujący podał podczas składania zamówienia. Potwierdzenie to jest generowane automatycznie i nie jest uważane za zawarcie umowy kupna-sprzedaży ani za czynność, która w jakikolwiek sposób wskazywałaby na zainteresowanie sprzedającego zawarciem umowy kupna-sprzedaży. Umowa kupna zostaje zawarta dopiero po zaakceptowaniu zamówienia przez sprzedającego. Powiadomienie o przyjęciu zamówienia dostarczane jest na adres e-mail kupującego, który kupujący podał podczas składania zamówienia.  
  6. W przypadku, gdy Sprzedający nie będzie mógł zrealizować zamówienia lub jego części, skontaktuje się z Kupującym w celu uzgodnienia dalszego postępowania. Jeżeli kupujący będzie nalegał na realizację zamówienia w pierwotnym zakresie, sprzedający odrzuci zamówienie. Jeżeli kupujący i sprzedający uzgodnią zmianę treści zamówienia, sprzedający prześle kupującemu ofertę odpowiadającą zmienionej treści zamówienia na jego adres e-mail. Taką ofertę uważa się za nowy projekt umowy kupna-sprzedaży, a umowa kupna-sprzedaży zostaje zawarta w przypadku doręczenia sprzedawcy potwierdzenia przyjęcia tej oferty przez kupującego na jego adres e-mail podany w niniejszych warunkach, lub na adres e-mail wskazany przez Sprzedawcę w ofercie.
  7. Wszystkie zamówienia kupującego dostarczone do sprzedającego będą uważane przez sprzedającego za wiążące. Kupujący ma prawo anulować zamówienie do czasu powiadomienia kupującego o przyjęciu zamówienia przez sprzedającego. Kupujący może anulować zamówienie dzwoniąc pod numer telefonu lub adres e-mail sprzedającego podany w niniejszym regulaminie.
  8. W przypadku oczywistego błędu Sprzedawcy przy podaniu ceny produktów w sklepie internetowym lub w trakcie składania zamówienia, sprzedawca nie jest zobowiązany do dostarczenia kupującemu produktów po błędnie wskazanej cenie , nawet jeśli kupującemu wysłano automatyczne potwierdzenie otrzymania zamówienia zgodnie z niniejszymi warunkami handlowymi. W przypadku zamówienia produktów w tak błędnej cenie, sprzedający kontaktuje się z kupującym i informuje go o wykrytym błędzie. Ponadto kupujący i sprzedający postępują zgodnie z niniejszym artykułem III. ust. 6 zdanie drugie i nast. niniejszych warunków handlowych.
  9. W przypadku dostawy produktów do kraju innego niż na terenie Czech, Niemiec, Austrii, Polski, Węgier, Holandii i Rumunii, cena wysyłki nie zostanie naliczona automatycznie w sklepie internetowym. W takim przypadku sprzedający prześle kupującemu potwierdzenie otrzymania zamówienia na adres e-mail, który kupujący podał podczas składania zamówienia. Po obliczeniu ceny wysyłki do wybranego przez kupującego kraju, sprzedający prześle kupującemu na jego adres e-mail ofertę odpowiadającą zamówieniu uzupełnioną o kalkulację ceny wysyłki. Taką ofertę uważa się za nowy projekt umowy kupna-sprzedaży, a umowa kupna-sprzedaży zostaje zawarta w przypadku doręczenia sprzedawcy potwierdzenia przyjęcia tej oferty przez kupującego na jego adres e-mail podany w niniejszych warunkach, lub na adres e-mail wskazany przez Sprzedawcę w ofercie.

 

IV.

Konto klienta

  1. Kupujący na podstawie rejestracji w sklepie internetowym uzyskuje dostęp do swojego konta klienta. Kupujący jest upoważniony do zamawiania produktów ze swojego konta klienta. Kupujący ma prawo zamawiać produkty również bez rejestracji.
  2. Podczas rejestracji konta klienta oraz przy zamawianiu produktów kupujący zobowiązany jest do podania wszystkich danych w sposób prawidłowy, kompletny i zgodny z prawdą. Kupujący jest zobowiązany do aktualizacji danych w koncie klienta w przypadku ich zmiany. Kupujący odpowiada za poprawność i kompletność danych podanych przez kupującego w koncie klienta oraz przy zamawianiu produktów. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za błędne, niepełne lub nieprawdziwe informacje o kupującym w koncie klienta oraz przy zamawianiu produktów.  
  3. Dostęp do konta klienta jest zabezpieczony loginem i hasłem. Kupujący jest zobowiązany do zachowania poufności w zakresie informacji niezbędnych do uzyskania dostępu do swojego konta klienta. Sprzedający nie ponosi odpowiedzialności za niewłaściwe wykorzystanie konta klienta kupującego przez osoby trzecie.
  4. Kupujący nie jest upoważniony do udostępniania swojego konta klienta osobom trzecim.
  5. Sprzedający ma prawo do usunięcia konta klienta, zwłaszcza jeśli kupujący nie korzysta ze swojego konta użytkownika do zamawiania i zakupu produktów w sklepie internetowym przez ponad 18 miesięcy lub jeśli kupujący naruszy swoje zobowiązania wynikające z umowy kupna-sprzedaży lub niniejszych warunki handlowe.
  6. Kupujący przyjmuje do wiadomości, że konto klienta może nie być dostępne w sposób ciągły, w szczególności ze względu na niezbędną konserwację sprzętu i oprogramowania sprzedającego lub na niezbędną konserwację sprzętu i oprogramowania osób trzecich.

 

V.

Warunki płatności i dostawa produktów

  1. Kupujący jest uprawniony do zapłaty ceny produktów i wszelkich kosztów związanych z dostawą produktów zgodnie z umową sprzedaży w następujący sposób:
    • przelewem bezgotówkowym na rachunek bankowy sprzedającego nr 107-4853700277/0100, prowadzony pod adresem: Komerční banka a. s., lub

    • płatności za pobraniem przy wydaniu produktów.

  2. Wraz z ceną zakupu kupujący zobowiązany jest zapłacić sprzedającemu koszty związane z dostawą (transportem) produktów w uzgodnionej wysokości. O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, cena zakupu obejmuje koszty związane z dostawą (transportem) produktów.
  3. W przypadku płatności gotówką cena zakupu płatna jest przy odbiorze towaru. W przypadku płatności bezgotówkowej wpłata całej ceny zakupu na konto sprzedającego jest warunkiem wysłania zamówionych produktów do kupującego. Jeżeli cena zakupu nie zostanie wpłacona na konto sprzedającego w ciągu 15 dni od zawarcia umowy kupna, umowa kupna zostanie anulowana w całości.
  4. W przypadku płatności bezgotówkowej obowiązek zapłaty ceny kupna przez kupującego zostaje spełniony z chwilą zaksięgowania odpowiedniej kwoty na rachunku bankowym sprzedającego.
  5. Sprzedawca nie wymaga od kupującego wpłaty zaliczki lub innej podobnej płatności. Zapłata ceny zakupu przed wysyłką produktów do kupującego nie jest uważana za kaucję.
  6. Zgodnie z ustawą o ewidencji sprzedaży, sprzedający ma obowiązek wystawienia kupującemu paragonu fiskalnego. Jednocześnie jest zobowiązany do zarejestrowania otrzymanej sprzedaży w organie podatkowym online, w przypadku awarii technicznej najpóźniej w ciągu 48 godzin.
  7. Produkty zostaną dostarczone do kupującego przez przewoźnika wskazanego przez sprzedającego na adres wskazany przez kupującego w zamówieniu.
  8. Koszty dostawy (transportu) zamówionych produktów w zależności od sposobu ich wysyłki i odbioru wskazane są w zamówieniu kupującego oraz w potwierdzeniu zamówienia sprzedającego. W przypadku uzgodnienia na życzenie kupującego sposobu dostawy (transportu) innego niż określony w artykule V ustęp 7 niniejszych warunków, kupujący ponosi ryzyko przypadkowego zniszczenia, uszkodzenia lub utraty dostarczonych produktów w ten sposób od momentu ich wydania przewoźnikowi i pokryje wszelkie dodatkowe koszty związane z takim sposobem dostawy.
  9. Jeżeli zgodnie z umową sprzedaży sprzedający jest zobowiązany do dostarczenia zamówionych produktów do miejsca wskazanego przez kupującego w zamówieniu, kupujący jest zobowiązany do odebrania produktów po ich dostarczeniu. Jeżeli z przyczyn leżących po stronie kupującego konieczne jest ponowne dostarczenie produktów lub w inny sposób niż określono w zamówieniu, kupujący jest zobowiązany do pokrycia kosztów związanych z powtórnym dostarczeniem produktów, lub koszty związane z inną metodą dostawy.
  10. Odbierając od przewoźnika przesyłkę zawierającą zamówione produkty, kupujący zobowiązany jest sprawdzić nienaruszalność opakowania, a w przypadku stwierdzenia wad niezwłocznie powiadomić o nich przewoźnika. W przypadku stwierdzenia przez Kupującego naruszenia opakowania przesyłki, wskazującego na nieuprawnioną ingerencję w przesyłkę, uprawniony jest on do odmowy przyjęcia przesyłki przez przewoźnika.
  11. Sprzedawca wystawi kupującemu dokument podatkowy - fakturę VAT na zakupione produkty i ich dostawę. Paragon fiskalny jest wysyłany na adres e-mail kupującego. Na wyraźną prośbę kupującego wyrażoną w zamówieniu produktu dokument podatkowy może zostać dołączony do dostarczanych produktów.
  12. Kupujący nabywa prawo własności zamówionych produktów poprzez zapłacenie pełnej ceny zakupu za produkty wraz z kosztami ich dostawy, ale w pierwszej kolejności poprzez przejęcie zamówionych produktów.
  13. Jeżeli nie jest to sposób transportu uzgodniony w niniejszym artykule V, ustęp 7 niniejszych warunków, odpowiedzialność za przypadkowe zniszczenie, uszkodzenie lub utratę produktów przechodzi na kupującego w momencie przejęcia produktów lub w momencie gdy kupujący miał obowiązek przejęcia produktów, ale nie uczynił tego z naruszeniem umowy kupna-sprzedaży.

 

VI.

Odstąpienie od umowy

  1. Dla uniknięcia wątpliwości, postanowienia niniejszego artykułu VI. ustępy 2 - 10 niniejszego regulaminu dotyczą wyłącznie Kupujących będących konsumentami; postanowienia niniejszego artykułu VI. paragraf 11 niniejszych warunków ma zastosowanie do wszystkich kupujących.
  2. Kupującemu, który zawarł umowę kupna-sprzedaży poza prowadzoną działalnością gospodarczą jako konsument, przysługuje prawo odstąpienia od umowy kupna-sprzedaży. Termin na odstąpienie od umowy kupna-sprzedaży wynosi 14 dni:
    • od daty otrzymania produktów,

    • od dnia przyjęcia ostatniej dostawy produktów, jeżeli przedmiotem umowy sprzedaży jest kilka rodzajów produktów lub dostawa kilku części,

    • od dnia przyjęcia pierwszej dostawy produktów, jeżeli przedmiotem umowy kupna-sprzedaży jest regularna, powtarzająca się dostawa produktów.

  3. Przypadki, w których kupującemu będącemu konsumentem nie przysługuje prawo odstąpienia od umowy kupna-sprzedaży reguluje § 1837 Kodeksu Cywilnego.
  4. Aby zachować termin do odstąpienia od umowy kupna-sprzedaży, kupujący musi wysłać sprzedawcy oświadczenie o odstąpieniu od umowy kupna-sprzedaży w terminie przewidzianym do odstąpienia od umowy kupna-sprzedaży.
  5. Aby odstąpić od umowy kupna, kupujący może wysłać oświadczenie o odstąpieniu od umowy kupna na adres e-mail lub adres do korespondencji sprzedającego podany w niniejszych warunkach. Sprzedawca potwierdzi kupującemu przyjęcie odstąpienia od umowy.
  6. Kupujący, który odstępuje od umowy kupna-sprzedaży, ma obowiązek zwrócić sprzedającemu produkty, które otrzymał od sprzedającego i których dotyczy odstąpienie od umowy sprzedaży, w terminie 14 dni od dnia odstąpienia od umowy kupna-sprzedaży. Kupujący ponosi koszty związane ze zwrotem produktów lub zwrotem produktów do sprzedawcy, nawet jeśli ze względu na swój charakter produkty nie mogą zostać odesłane zwykłą drogą pocztową.
  7. Jeżeli kupujący odstąpi od umowy sprzedaży, sprzedawca zwróci mu niezwłocznie, jednak nie później niż 14 dni po odstąpieniu od umowy, wszystkie otrzymane od niego środki pieniężne, w tym koszty dostawy, w ten sam sposób. Sprzedający zwróci kupującemu otrzymane pieniądze w inny sposób tylko wtedy, gdy kupujący wyrazi na to zgodę i nie wiąże się to z dodatkowymi kosztami.
  8. Jeżeli kupujący wybrał sposób dostawy towaru inny niż najtańszy sposób dostawy oferowany przez sprzedawcę, sprzedawca zwróci kupującemu koszt dostarczenia towaru w wysokości odpowiadającej najtańszemu sposobowi dostawy oferowanych produktów.
  9. W przypadku odstąpienia od umowy kupna-sprzedaży przez kupującego, sprzedawca nie jest zobowiązany do zwrotu kupującemu otrzymanych środków, zanim kupujący nie przekaże mu zwróconych produktów lub nie udowodni, że wysłał je sprzedającemu.
  10. Kupujący zobowiązuje się do zwrotu sprzedającemu produktów nieuszkodzonych, nieużywanych i niezanieczyszczonych oraz w miarę możliwości w oryginalnym opakowaniu. Sprzedający jest uprawniony do jednostronnego potrącenia roszczenia o odszkodowanie za szkodę wyrządzoną produktom z roszczeniem kupującego o zwrot ceny zakupu.
  11. Sprzedający ma prawo odstąpić od umowy sprzedaży z powodu wyczerpania zapasów lub niedostępności produktów. Sprzedający niezwłocznie informuje kupującego za pośrednictwem adresu e-mail podanego w zamówieniu i zwraca kupującemu, w ciągu 14 dni od powiadomienia o odstąpieniu od umowy, wszystkie środki pieniężne, w tym koszty dostawy, które otrzymał od niego w ramach umowy , w ten sam sposób lub w sposób określony przez kupującego.

 

VII.

Prawa wynikające z wadliwego wykonania

  1. Sprzedawca odpowiada wobec kupującego za to, że produkty w chwili ich odbioru są wolne od wad. W szczególności sprzedawca odpowiada wobec kupującego za to, że w momencie przejęcia przez kupującego produktów:
    • produkty mają właściwości uzgodnione przez strony, a w przypadku braku umowy mają właściwości opisane przez sprzedającego lub oczekiwane przez kupującego, z uwzględnieniem charakteru produktów i na podstawie ich reklamy,

    • produkty nadają się do celu, który sprzedający oświadcza o ich zastosowaniu lub do jakiego zwykle używa się produktów tego typu,

    • produkty odpowiadają jakości lub wzornictwu uzgodnionej próbce lub wzorowi, jeżeli jakość lub wzornictwo zostały określone na podstawie zakontraktowanej próbki lub wzorca,

    • są produktami w odpowiedniej ilości, miarze lub wadze i

    • produkty spełniają wymagania przepisów prawa.
  2. Kupujący jest uprawniony do skorzystania z prawa z tytułu wady, która występuje w produktach jako towarach konsumpcyjnych w ciągu dwudziestu czterech miesięcy od ich otrzymania.
  3. Jeżeli kupujący zasadnie zarzuca sprzedawcy wadę rzeczy, bieg terminu do wykonania uprawnień z tytułu wadliwego wykonania nie biegnie przez okres, w którym kupujący nie może korzystać z rzeczy wadliwej.
  4. Postanowienia dotyczące wykonywania uprawnień kupującego z tytułu wad produktu, o których mowa w niniejszym artykule VII. ustęp 2. niniejszych warunków nie mają zastosowania:
    • w przypadku produktów sprzedanych po niższej cenie za wadę, za którą uzgodniono niższą cenę,

    • zużycia produktów spowodowanego ich zwykłym użytkowaniem,

    • w przypadku produktów używanych, za wadę odpowiadającą stopniowi użytkowania lub zużycia, jakie miały produkty w chwili przejęcia ich przez kupującego,

    • w przypadku korzystania z produktów niezgodnie z ich instrukcją użytkowania lub zwykłym celem ich użytkowania,

    • jeżeli wynika to z charakteru produktów.

    Kupującemu nie przysługuje prawo z tytułu wad towaru, jeżeli przed otrzymaniem towaru wiedział, że towar ma wadę, jeżeli wada została spowodowana przez samego kupującego lub została spowodowana zdarzeniem zewnętrznym.

  5. W przypadku wystąpienia wady kupującemu przysługuje z tytułu gwarancji roszczenie wobec sprzedawcy:
    • na wymianę na nowe produkty,

    • na naprawy produktów, jeśli jest to obiektywnie możliwe,

    • na rozsądną zniżkę od ceny zakupu,

  6. Kupującemu przysługuje prawo odstąpienia od umowy:
    • jeżeli wymiana produktów na nowe lub naprawa nie jest możliwa,

    • jeżeli nie może prawidłowo korzystać z produktów ze względu na powtarzające się występowanie wad lub wad po naprawie,

    • w przypadku większej liczby wad produktu,

    • jeżeli wadliwe wykonanie stanowi istotne naruszenie umowy kupna-sprzedaży.

  7. Za ponowne wystąpienie wady lub wad po naprawie uważa się wystąpienie tej samej wady usuwalnej po naprawie wykonanej na podstawie trzeciej reklamacji lub innej wady usuwalnej po naprawie po czwartej reklamacj. Większa ilość wad produktu oznacza co najmniej trzy wady jednocześnie. Za istotne naruszenie umowy kupna uważa się takie, o którym strona naruszająca wiedziała lub musiała wiedzieć w momencie zawarcia umowy, że druga strona nie zawarłaby umowy kupna, gdyby przewidziała to naruszenie.
  8. Składając reklamację, kupujący jest zobowiązany poinformować sprzedającego, jakie prawo wybrał. Zmiana wyboru bez zgody sprzedającego jest możliwa tylko w przypadku, gdy kupujący zażądał usunięcia wady, która okazała się niemożliwa do usunięcia.
  9. Jeżeli naprawa lub wymiana towaru nie jest możliwa, kupujący ma prawo żądać pełnego zwrotu ceny zakupu na podstawie odstąpienia od umowy.
  10. Jeżeli sprzedawca udowodni, że kupujący wiedział o wadzie produktu przed jego przejęciem lub sam ją spowodował, sprzedawca nie jest zobowiązany do zaspokojenia roszczenia kupującego.
  11. Kupujący nie może reklamować przecenionych produktów z powodu, dla którego dane produkty zostały przecenione.
  12. Sprzedający ma obowiązek wystawić kupującemu pisemne potwierdzenie, kiedy kupujący skorzystał z prawa, jaka jest treść reklamacji i jakiego sposobu rozpatrzenia reklamacji żąda kupujący, a także potwierdzenie daty i sposobu rozpatrzenie reklamacji, w tym potwierdzenie naprawy i czasu jej trwania, ewentualnie pisemne uzasadnienie odrzucenia reklamacji.
  13. Sprzedawca lub upoważniony przez niego pracownik podejmie decyzję w sprawie reklamacji niezwłocznie, w skomplikowanych przypadkach w ciągu trzech dni roboczych. Do tego terminu nie wlicza się czasu właściwego dla danego rodzaju produktu potrzebnego do profesjonalnej oceny wady. Reklamacja, w tym usunięcie wady, musi być rozpatrzona niezwłocznie, nie później niż w terminie 30 dni od dnia zgłoszenia reklamacji, chyba że sprzedający i kupujący uzgodnią dłuższy termin. Bezskuteczny upływ tego terminu jest uważany za istotne naruszenie umowy kupna-sprzedaży, a kupujący ma prawo odstąpić od umowy kupna-sprzedaży. Za moment złożenia reklamacji uważa się moment wyrażenia woli kupującego (wykonania prawa z tytułu wadliwego wykonania) wobec sprzedającego.
  14. O wyniku rozpatrzenia reklamacji sprzedawca informuje pisemnie kupującego.
  15. Prawa i obowiązki stron umowy dotyczące praw wynikających z nienależytego wykonania, które nie zostały wyraźnie uregulowane powyżej, regulują § 1914 do 1925, § 2099 do 2117 i § 2161 do 2174 kodeksu cywilnego oraz ustawa nr 634/1992 Coll., w sprawie ochrony konsumentów. Postanowienia o prawach kupującego z tytułu wad produktu zawarte w niniejszym regulaminie nie naruszają uprawnień kupującego wynikających z bezwzględnie obowiązujących przepisów Kodeksu Cywilnego w takim zakresie, w jakim są one korzystniejsze dla kupującego.

 

VIII.

Dostawa

  1. Strony umowy mogą przekazywać sobie wszelką korespondencję pisemną za pośrednictwem poczty elektronicznej.
  2. Kupujący dostarcza korespondencję ze Sprzedawcą na adres e-mail wskazany w niniejszym regulaminie. Sprzedawca doręcza kupującemu korespondencję na adres e-mail podany w jego koncie klienta lub w zamówieniu.

 

IX.

Dane osobowe

  1. Wszelkie informacje przekazane przez kupującego podczas współpracy ze sprzedającym są poufne i tak będą traktowane. Jeżeli kupujący nie udzieli sprzedającemu pisemnej zgody, sprzedający nie będzie wykorzystywał danych kupującego w inny sposób niż w celu realizacji umowy, z wyjątkiem adresów e-mail, na które można przesyłać wiadomości handlowe, jeśli procedura ta jest dozwolona przez prawo, chyba że wyraźnie odmówiono. Wiadomości te mogą dotyczyć tylko podobnych lub powiązanych produktów i można w każdej chwili zrezygnować z subskrypcji w prosty sposób (wysyłając list, e-mail lub klikając link w wiadomości handlowej). Adres e-mail będzie w tym celu przechowywany przez 3 lata od zawarcia ostatniej umowy pomiędzy stronami umowy.
  2. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące ochrony danych osobowych znajdują się w Polityce ochrony danych osobowych TUTAJ.

 

IX.

Pozasądowe rozstrzyganie sporów

  1. Czeska Inspekcja Handlowa z siedzibą ul. Štěpánská 567/15, 120 00 Praga 2, NIP: 000 20 869, adres strony internetowej: https://adr.coi.cz/cs prowadzi pozasądowe rozstrzyganie sporów konsumenckich wynikających z umowy kupna-sprzedaży. Platforma internetowego rozstrzygania sporów znajdująca się pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr może służyć do rozstrzygania sporów między sprzedającym a kupującym wynikających z umowy kupna-sprzedaży.
  2. Europejskie Centrum Konsumenckie Republika Czeska z siedzibą ul. Štěpánská 567/15, 120 00 Praga 2, adres internetowy: http://www.evropskyspotrebitel.cz jest punktem kontaktowym zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r. w sprawie internetowego systemu rozstrzygania sporów konsumenckich oraz zmieniającego rozporządzenie (WE) nr 2006/2004 i dyrektywę 2009/22/WE (rozporządzenie w sprawie internetowego systemu rozstrzygania sporów konsumenckich).
  3. Sprzedawca jest uprawniony do sprzedaży produktów na podstawie koncesji handlowej. Inspekcja handlowa jest przeprowadzana przez właściwy urząd handlowy na obszarze swojej właściwości. Czeska Inspekcja Handlowa prowadzi w określonym zakresie między innymi nadzór nad przestrzeganiem ustawy nr 634/1992 Coll. o ochronie konsumentów.

 

X.

Postanowienia końcowe

.

  1. Wszelkie ustalenia pomiędzy sprzedającym a kupującym podlegają prawu Republiki Czeskiej. Jeżeli stosunek ustanowiony umową kupna-sprzedaży zawiera element międzynarodowy, wówczas strony zgadzają się, że stosunek ten podlega prawu Republiki Czeskiej. Sprzedający i kupujący niniejszym wyrażają zgodę na wyłączną jurysdykcję sądów Republiki Czeskiej do rozstrzygania wszelkich sporów wynikających z umów kupna-sprzedaży, których częścią są niniejsze warunki. Nie narusza to praw konsumentów wynikających z powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
  2. W stosunku do kupującego sprzedawca nie jest związany żadnymi kodeksami postępowania w rozumieniu przepisów § 1826 ust. 1 lit. e) Kodeksu Cywilnego.
  3. Wszelkie prawa do serwisu internetowego sprzedającego, w szczególności prawa autorskie do treści, w tym układu strony, zdjęć, filmów, grafiki, znaków towarowych, logotypów oraz innych treści i elementów, należą do sprzedawcy. Zabrania się kopiowania, modyfikowania lub wykorzystywania w inny sposób serwisu lub jego części bez zgody sprzedawcy.
  4. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za błędy powstałe w wyniku ingerencji osób trzecich w Sklep Internetowy lub w wyniku jego użytkowania niezgodnie z jego przeznaczeniem. Kupujący podczas korzystania ze sklepu internetowego nie może stosować procedur, które mogłyby negatywnie wpłynąć na jego funkcjonowanie oraz nie może wykonywać żadnych czynności, które mogłyby pozwolić jemu lub osobom trzecim na ingerencję lub korzystanie z oprogramowania lub innych elementów składających się na sklep internetowy oraz nieupoważnionego korzystania ze Sklepu Internetowego, jego części lub wyposażenia oprogramowania w sposób sprzeczny z jego przeznaczeniem lub przeznaczeniem.
  5. Kupujący niniejszym przyjmuje na siebie ryzyko zmiany okoliczności w rozumieniu § 1765 par. 2 Kodeksu Cywilnego.
  6. Użyte w niniejszych warukach handlowych określenie produkt odpowiada w odpowiednim kontekście określeniu towar lub rzecz używanym przez powszechnie obowiązujące przepisy prawa, w szczególności Kodeks Cywilny.
  7. Umowa kupna-sprzedaży wraz z warunkami handlowymi jest archiwizowana przez sprzedającego w formie elektronicznej i nie jest dostępna.
  8. Sprzedawca może zmienić lub uzupełnić treść niniejszych warunków handlowych. Niniejsze postanowienie nie ma wpływu na prawa i obowiązki powstałe w okresie obowiązywania poprzedniej wersji warunków.
  9. Wzór formularza odstąpienia od umowy stanowi załącznik do niniejszych warunków handlowych.

 

 

Niniejsze warunki handlowe wchodzą w życie 20 sierpnia 2021 r